Jak postupovat při zasláníPo vyjmutí vložte klíště do igelitového sáčku nebo pevné plastové krabičky (ideálně s lehce navlhčeným kouskem papíru), neprodyšně pečlivě uzavřete.
Analýzu jsme schopni provést i z mrtvého klíštěte (stanovujeme přítomnost genetické informace patogenů), můžete zaslat klíště živé nebo mrtvé (nesmí však být spáleno).

Pro vyšetření klíštěte potřebujeme zejména jeho zadní část, ideálně však celé klíště.
Pokud jste na klíště nanesli dezinfekci nebo olej v průběhu jeho vyjmutí, na laboratorní analýzu to nemá vliv.
Příjem vzorku laboratoří Vám potvrdíme emailem (nezapomeňte uvést v objednávce).

 Vyplňte e-objednávku, obal klíštěte označte číslem vzorku, jménem a příjmením a odešlete na adresu laboratoře:

GEN-TREND s.r.o., Hůry 149, Rudolfov, 373 71
Proveďte platbu příslušné částky na účet: 184419542/0300 (ČSOB) (pokud nežádáte vyšetření na dobírku) nebo využijte platby on-line kartou.

 

Zaslání více klíšťat k analýze

 

Pokud zasíláte k analýze více klíšťat odebraných z více lidí a klíšťata mají tedy být vyšetřena zvlášť (ne jako jeden vzorek), aby bylo možné identifikovat osobu na které klíště sálo, je potřeba vyplnit dvě objednávky a klíšťata pečlivě označit.

 

Příjem vzorku laboratoří Vám bude potvrzen na email- V laboratoři následuje izolace genetického materiálu a stanovení přítomnosti původců onemocnění.

Informace o infekčnosti klíštěte Vám bude doručena do tří pracovních dnů od obdržení vzorku na email. Je možné vyžádat si i doručení papírové zprávy poštou (doručená bývá ca s 1 denním zpožděním). Výsledky uvolňujeme po kontrole přijetí platby.

Při pozitivním výsledku konzultujte další postup s lékařem.

 

e-OBJEDNÁVKA VYŠETŘENÍ KLÍŠTĚTE