Diskuze

Dotaz 460

Vytvořeno: 24.8.2009

Odpovědět

Dobrý den,postexpoziční profylaxe (ochrana po přisátí)očkováním proti klíšťové encefalitidě se obvykle nedoporučuje ( ani v případě, že byste nebyla těhotná ), protože protekce po očkování může být dosažena až několik dní po inkubační době onemocnění.Pravděpodobnost nákazy klíšťovou encefalitidou je poměrně nízká,infekčnost klíšťat se pohybuje cca do 3% (na boreliozu kolem 20% )a ani v případě, že klíště bylo infikované,nemusí dojít k přenosu infekce.Pokud si zašlete klíště k nám do laboratoře,sdělíme Vám obratem,zda bylo infikované či ne.Co se týče lokalizace výskytu infikovaných klíšťat,nelze bohužel vyloučit žádné území ČR.S pozdravem. Ing. Schneiderová

920

Barbora

Vytvořeno: 24.8.2009

Odpovědět

Dobry den,jsem ve 34tt.Nasla jsem si prisate kliste po cca 20h.Chtela bych se zeptat na pravdepodobnost nakazy encefalitidou - kliste jsem chytla u Rozmitalu pöd Tremsinem.Cetla jsem,ze Pribramsky kraj je jednim z ohnisek nakazy,ale asi spise oblast u Vltavy,Slap.atd.?Je mozne se v tehotenstvi nechat doockovat?Cetla jsem o moznosti doockovani do 96h po prisati.Dekuji za odpoved.Barbora

919

Vložení příspěvku