Diskuze

Dotaz 445

Vytvořeno: 09.10.2009

Odpovědět

Krátká doba přisátí klíštěte významně snižuje riziko přenosu infekce i v případě, že by klíště bylo infikováno. Takže přenos infekce ve Vašem případě je málo pravděpodobný, ale samozřejmě nemůže být vyloučen.Pokud byste klíště měla schované, můžeme Vám ho analyzovat i poměrně po dlouhé době, neboť stanovujeme DNA jednotlivých patogenů a ta degraduje velmi pomalu. Pokud již klíště nemáte a Vaše potíže budou přetrvávat, odběru krve se zřejmě nevyhnete, protilátky na borelie se tvoří v těle až 6 týdnů, teprve poté je možné je v krvi stanovit a samozřejmě Vaše potíže mohou mít i jinou souvislost. S pozdravem ing. Schneiderová

890

Edita Gargelová

Vytvořeno: 09.10.2009

Odpovědět

Dobrý den, před pár týdny jsem hned po příchodu z lesa našla přisáté klíště na břiše-bylo malé jako saze. Hned jsem ho vytáhla. Můžu být infikovaná nějakou nemocí? V okolí přisátí klíštěte nebyla žádná skvrna, zkrátka vůbec nic viditelného. V současné době jsme často unavená a občas mě bolí před spaním svaly nebo klouby-neumím to rozlišit-může to ale samozřejmě souviset s něčím jiným. Musím si nechat odebrat krev nebo je to zbytečné? Mám totiž panickou hrůzu z braní krve. Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď. S pozdravem Edita Gargelová

889

Vložení příspěvku