Diskuze

Dotaz 432

Vytvořeno: 25.2.2010

Odpovědět

Dobrý den,vitamín B má skutečně mírně odpudivé účinky,jeho použití můžete vyzkoušet ( nejlépe v přírodní formě,např.Pangamin).Co se týče repelentních přípravků, jejich použití není škodlivé, jinak by nebyly schválené, ale mohou působit dráždivě, doporučuji je používat zejména na boty a ponožky (klíště se zachytí na obuvi a poté hledá nejlepší místo na přisátí,ve vlasech se přisává často).Důležitá je také každodenní pečlivá kontrola,pokud je klíště vytaženo do 24 h,velmi se snižuje riziko přenosu infekčních onemocnění. S pozdravem. Ing.Schneiderová

864

Bohumila Dastychová

Vytvořeno: 25.2.2010

Odpovědět

Používání repelentů Dobrý den, mám dotaz trošku z jiného soudku. Mám dvě malé děti, jsem s nimi na mateřské. Od jara do podzima budou trávit čas na naší velké zahradě u lesa. Je bezpečné používání repelentů a podobných přípravků (přímo na kůži malých dětí), aplikace se musí dle návodu opakovat třeba po několika hodinách? To abych je v tom koupala. Loni měl jen náš 4-letý syn 10 klíšťat, většinou ve vlasech, už jsem zoufalá. Slyšela jsem, že by jako prevence mohl posloužit vitamín B, vylučovaný potem? prý klíšťatům nevoní. Děkuji za odpovědi.

863

Vložení příspěvku