Diskuze

Dotaz 413

Vytvořeno: 14.6.2010

Odpovědět

Dobrý den,ve většině případů dojde k bezproblémovému zhojení i v případě, že část klíštěte v rance zůstane. Pouze kdyby se místo zanítilo, vyhledejte lékaře, na případný přenos infekce však toto nemá vliv.Klíště je po vyjmutí živé,pokud ho při manipulaci neusmrtíte, teoreticky může z odpadkového koše vylézt,ale většinou už si nového hostitele nehledá (bývá již nasáté)a pro svůj život potřebuje příhodné podmínky, zejména vlhkost, která v bytě není,takže s největší pravděpodobností uschne. S pozdarvem. Schneiderová

826

Luter

Vytvořeno: 14.6.2010

Odpovědět

Dobrý den, mám devítiletou dceru a byla na týden ve škole v přírodě, po návratu jsem ji našla na zádech klíště, ale netuším jak dlouho ho měla, moc napité nebylo, nešlo moc odstranit. Dcera je očkována proti encefalitidě, měla jsem pocit, že tam zůstala po odstranění černá tečka, po dvou dnech nešla vidět jen stroupek po mém nešikovném odstranění. Ptám se, jestli jsem ji po nešikovném, neodborném odstranění klíštěte nemohla přihoršit, ranku jsem vydezinfikovala. A ještě jednu otázku..nevím, jestli je klíště po odstranění mrtvé, to naše se tak tvářilo, tak jsem ho hodila do odpadkového koše, je možné, že by se z něj dostalo ven a mohlo znovu zaútočit na členy rodiny?mám informace, že ano, ale moc tomu nevěřím. Děkuji za odpovědi.

825

Vložení příspěvku