Diskuze

Dotaz 376

Vytvořeno: 18.9.2010

Odpovědět

Dobrý den, děkujeme za Vaši reakci jen bych si dovolila nesouhlasit se způsobem přenosu onemocnění, nikdy nebylo prokázáno, že boreliozu mohou přenášet komáři, mochničky apod., naopak se přikláníme k názoru, že pro přenos onemocnění je nutné, aby klíště bylo přisáto po určitou dobu ( 6 h a více )a tudíž bodavý hmyz toto onemocnění nepřenáší. S pozdravem. P. Schneiderová

752

Kováříková

Vytvořeno: 18.9.2010

Odpovědět

Dobrý den, nemám ani tak otázky, jako spíš připomínky, a připadá mi důležité je tu zveřejnit. Např. mi tu chybí naprosto zásadní informace o tom, že testy - na kt. paní doktorka všechny lidi správně odkazuje - mohou být negativní, přestože je člověk nakažený a nemocný. Borelie se, stejně jako např. chlamydie, jednou v testech ukázat můžou - resp. protilátky ( IgM akutní forma nákazy, IgG dříve prodělaná nákaza ) - a dvakrát ne, což lékaři až na naprosté výjimky nezohledňují, a tím pádem se pacientem dále nezabývají. V mém případě se mnou skončili po zákl. dávce atb. s tím, že když jsem se nezlepšila ( resp. atb. nezabrala ), boreliozu nemám. Tehdy jsem ještě nevěděla co vím dnes, a vzala jsem to jako fakt. Po vlastní ose jsem to začala řešit až po dalším půl roce,kdy už to vážně nešlo. Výsledkem prodlení a zanedbání jsou 4 roky utrpení, těžký postboreliový syndrom ( širokospektré následky včetně neurologického postižení ), invalidní důchod, pobořený život. Nechci nikoho zde děsit. Chci jen upozornit na fakt, že lékaři k této zákeřné, nevypočitatelné a poměrně mladé nemoci přistupují velmi často rutinně a bez potřebného respektu. Mě např. odmítli léčit, ikdyž jsem měla opakovaně vysoce pozitivní testy a učebnicové příznaky a potíže ( následně stádia ), údajně proto, že jsem neměla erythemu migrans - přičemž každý laik se na netu dočte, že skvrnu mívá cca 30 - 50 % lidí. Mohla bych psát dlouho, ale jde mi o základní upozornění; já bych za něj ve své době byla vděčná. Ještě chci zmínit, že paní doktorka píše, že neslyšela o přenosu sršněm - já taky ne, ale je už obecně známo, že nákazu přenáší i hmyz, např. komáři, mochničky apod. Také se tu píše o ochraně z vitamínu B, i mě to lékařka poradila. V příbalovém letáku ihned zakoupeného vit. B s postupným uvol. jsem se dočetla, že " nevýhodou je, že vylučovaný pot je následně fluorescenčně žlutě zbarven...a přitahuje hmyz včetně klíšťat " . Poslední věc souvisí s názorem Ing. Filišteina z 8. 9. 2009, ohledně nasazení atb v případě prokázaně infikovaného klíštěte; naprosto souhlásím, je to moje praktická i kauzální zkušenost. Samozřejmě záleží na konkr. člověku, na jeho zdr. stavu, imunitě, věku apod. a následném zvážení postupu, nejlépe s lékařem samozřejmě, ale např. já jsem si před dvěma dny večer objevila klíště a včera večer jsem brala první dávku antibiotik. Nevím ještě jestli bylo nakažené, skvrna může být pouhé podráždění, jiné příznaky nemám. Ale ještě se peru se starou boreliozou, mám oslabenou imunitu atd., takže zaplať Bůh neváhala ani moje lékařka. Chci říct, buďte aktivní, zodpovědní, informovaní, asertivní, nedejte se odbýt. Je to vaše zdraví, váš život.

751

Vložení příspěvku