Diskuze

Dotaz 356

Vytvořeno: 06.6.2011

Odpovědět

Dobrý den, situace, kterou jste popsala, je poměrně specifická. Přenos (zejména klíšťové encefalitidy) z matky na dítě během těhotenství nebo přes mateřské mléko se asi zcela vyloučit nedá, ale vzhledem k tomu, že se u Vás žádné onemocnění neprojevilo, tak bych se tím zatím zbytečně netrápil. V případě klíšťové encefalitidy žádná kauzální terapie neexistuje, v případě Lymeské boreliózy by se teoreticky dala preventivně předepsat antibiotika - to je však záleží na posouzení lékaře (vzhledem i na Vaše těhoteství). Pokud by jste klíště stále měla, můžete jej poslat na vyšetření na výše zmíněné patogeny. Jinak doporučuji pečlivě sledovat místo přisátí, vést v patrnosti datum napadení klíštětem, při jakýchkoli zdravotních obtížích vyhledat lékaře a sdělit mu, že máte v anamnéze přisáté klíště.

712

Zuzana

Vytvořeno: 06.6.2011

Odpovědět

Dobrý den.včera jsem si vyndala klíště a mam asi normální reakci,jak po štípnutí.Očkovaná jsem,ale jsem v 8 měsíci těhotenství a bojim se,aby se něco nestalo dítěti.Je možnost přenosu nemoci na něj?Děkuji

711

Vložení příspěvku