Diskuze

Dotaz 346

Vytvořeno: 20.6.2011

Odpovědět

Dobrý den,tzv. boreliová skvrna se vytvoří cca 1-2 týdny po přisátí klíštěte,to co popisujete bude s největší pravděpodobností pouze reakce na přisátí klíštěte.Pokud půjdete na odběr krve ke stanovení protilátek na borrelie, doporučuji až po 6 týdnech, do té doby ještě nemusí být vytvořeny a výsledek by mohl být falešně negativní.Co se týká infekčnosti klíšťat, bohužel se vyskytují na celém území ČR. V těhotenství platí stejná prevence jako mimo těhotenství,všechna opatření abyste pokud možno klíště nechytla viz.naše stránka www.kliste-prevence.cz,případně máte možnost poslat vyjmuté klíště na vyšetření jeho infekčnosti,více také na našich webových stránkách.S pozdravem. P. Schneiderová

692

Lucie Jarošová

Vytvořeno: 20.6.2011

Odpovědět

Dobrý den, dne 16.6 jsem si objevila na stehně malé klíště, které mi manžel pinzetou na klíšťata celé vytáhl . Nyní mám v oblasti, kde bylo klíště, malou cca 3mm červenou skvrnku,která nebolí, je vystouplá, občas se mi dělají takové zanícené pupínky po holení.(nevím tedy s jistoutou, že se jedná o pupínek po klíštěti) Jinak se cítím dobře. Jelikož jsem v 6 týdnu těhotenství, tak jsem volala lékaři a dohodli jsme se, že za 1 měsíc mi udělá krevní testy. Chci se zeptat, zda by se mohla jednat o boreliozu. Bydlím ve Dvoře Králové nad Labem. Manžel si přivezl loni klíště s Boreliozou z oblasti Nového Bydžova, včas jsme objevili skrvnu jako pětikorunu a byl přeléčen antibiotiky. Chtěla jsem se zeptat, ještě na prevenci proti klíšťatům v těhotenství. Děkuji za Vaši odpověď

691

Vložení příspěvku